Život českého podnikatele není idylka

Luxusní dům a špičkový vůz. Život v nezřízeném přepychu. Na dovolenou létá do tajemných destinací a jeho děti studují na soukromých prestižních lyceích nebo světových univerzitách. Jejich manželky nosí Pradu a voní Chanelem 5. Jsou neskutečně bohatí, protože se dopouštějí každoročně miliardových daňových úniků a ubohé zaměstnance sdírají z kůže. Tak si mnozí z nás představujeme úspěšného podnikatele. Určitě těchto podnikatelů určitý počet skutečně najdeme, ale ve většině případů je realita podstatně prozaičtější.

korporační podnikatel
Prozaická realita

Český podnikatel vlastní průměrný komfortní dům a jezdí obvykle standardním vozem. Na dovolenou se obvykle nedostane a pokud ano, tak do destinací, které jsou snadno dostupné autem, pro případ, že by se musel vrátit domů, protože si to firma žádá a riskovat tím rozvod s právem nazlobenou manželkou, která skoro neví, jak vypadá a nejinak je tomu i u dětí. Pracují běžněčtrnáct hodin denně. Zvládají všechno ve firmě, počínaje účetnictvím a konče údržbou. Mají sice trochu vyšší životní standard, ale to je vykoupeno množstvím přesčasů. Nikdy nejdou na nemocenskou a mnozí musí zvažovat, zda si mohou dovolit někoho zaměstnat, protože si nejsou jisti, zda zvládnou platit mzdy. Náklady na provoz firmy jsou obrovské a platby klientů liknavé a po termínu splatnosti. To vše přináší bezesné noci a srdeční problémy. Podnikatelé obvykle nepřejí svým dětem kariéru podnikatele, protože jim přejí něco podstatně méně stresujícího a hektického.

podnikatel s cíly
Země je potřebuje

Co z toho plyne? Že čeští podnikatelé většinou jsou tinejvětší dříči ve vlastní firmě. Že podnikat, to představuje pořádnou řeholi. Člověk svou práci musí velmi milovat, protože to stojí mnoho obětí a určitý finanční nadstandard je skutečně tvrdě vydřený.

Lidé českým podnikatelům závidí, ale skutečnost je taková, že jim vlastně není vůbec co závidět.

Stát se ke svým podnikatelům chová tak trochu macešsky místo toho, aby si je hýčkal a nabízel jim podporu nebo snad dokonce určité výhody. Protože na úspěchu českých živnostníků a podnikatelů závisí rozkvět naší republiky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup