Vyznáte se v sociálních sítích?

Sociální sítě jsou v dnešním světě velice populární, umožňují nám komunikovat prostřednictvím osobních profilů či skupin, diskutovat, chatovat, sdílet fotky či videa, upozorňovat na různé události a mnoho dalšího. Je docela dobře možné, že vaše děti mají v tomto tématu mnohem větší přehled než vy. Není proto špatné si připomenout, jaké jsou nejčastější sociální sítě a k čemu jsou primárně určené.
facebook síť
1. FACEBOOK
Velice populární systém, který byl založený již v roce 2004 a který v současnosti používá přibližně polovina celkové světové populace! Je to vlastně komunitní server, na kterém je možné sdílet různé informace. Můžete zde chatovat s přáteli, vystavovat různé fotografie či videa i diskutovat v konkrétně zaměřených skupinách.

2. LINKEDLN
Portál pro hledání pracovních informací, ke komunikaci mezi lidmi se stejnou profesí či specializací. Je zde rovněž možnost vkládat své profesní životopisy.

3. MYSPACE
Server zaměřený zejména na fotografie, videa a hudbu, právě proto jej často využívají umělci nejrůznějších žánrů. Rovněž je možné na něm sdílet tzv. emotikony, což jsou indikátory nálad.

4. TWITTER
Postupně stále populárnější sociální síť. Základní charakteristikou je možnost sdílení krátkých zpráv, ale i zde je možné vkládat fotky či videa.
sociální média
5. GOOGLE+
Založený na podobném principu jako oblíbený Facebook. Informace je zde možné sdílet přes tzv. kruhy, máte tak snadno možnost určit, s kým se chceme o danou informaci dělit a s kým nikoliv.
Z dalších používaných sociálních sítí alespoň jmenujme ještě Flickr, Badoo, Friendster,hi5 či Xing. Některé tyto sítě jsou oblíbené celosvětově, jiné jsou populární spíše v určité části světa či pouze na určitém kontinentu.
Jsou ale i ryze české sociální sítě, za zmínku stojí například Lidé.cz, Spolužáci.cz či Líbímseti.cz.