Americká hypotéka

Co to vlastně americká hypotéka je? To jsem se ptala také. Je to tedy typ hypotéky, u které nemusíte dokládat její účel. Můžete si ji zvolit třeba k pořízení vozidla nebo i na vybavení domácnosti. Samozřejmě většina lidí tento typ hypotéky využívá k financování vlastního bydlení a vyhovuje jim, že nemusí dokládat žádné doklady, potvrzení či faktury.
kalkulačka s penězi
Uvědomme si ale, že to není klasický spotřebitelský úvěr. Je totiž velmi blízká klasické hypotéce, kterou znáte a to hypotéce na bydlení, o které můžete slyšet snad v každé sekvenci reklam v televizi. Musí totiž být také zajištěna zástavním právem k nemovitosti. U klasického bezúčelového úvěru toto totiž nemusíte podstoupit a tím si ulehčíte nejen celý proces, ale také tlak, který to na Vás po psychické stránce vyvine.


Hypotéka

Oproti americké hypotéce je námi známá hypotéka opravdu určena na půjčku financi na bydlení. Tedy dokládáte nejenom hodnotu nemovitosti, kterou kupujete, ale také všechny další doklady. Jako kupní smlouvu, výpisy z katastru a mnoho dalšího. Není to jednoduchý proces a samozřejmě se nevyhnete tomu, abyste dokládali výši příjmu a další podobné podklady. Nicméně, ruku na srdce, kdo by byl rád, kdyby hypotéku dostal každý. Je jasné, že v první řadě chráníte sebe a své blízké před případným bankrotem a ztrátou bydlení a veškerých svých úspor. Novinkou v této době je změna v podobě nedoporučení schvalování stoprocentních hypoték.

lupa nad peněženkou
Refinancování hypoték

Pokud již hypotéku máte, jistě Vás bude zajímat výraz refinancování hypoték. Je to v podstatě předčasné splacení stávajícího úvěru prostřednictvím nové hypotéky. Tuto novou hypotéku tak většinou získáte za výhodnějších podmínek. Situace na trhu se totiž stále mění, a proto lze díky refinancování hypotéky ušetřit až tisíce korun ročně, což všechny z nás jistě může potěšit. Refinancovat jde mimochodem právě i výše zmíněnou americkou hypotéku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup