Svět browserů

Web browser neboli webové prohlížeče. Často zaměňovány za pojem internet. Nicméně tyto programy nebo spíše aplikace nám umožnují přístup právě do zmíněného internetu, jedná se tedy o jakého si zprostředkovatele komunikace. Bez webových prohlížečů, bychom si nemohli vyhledávat naprosto nic, bezedné knihovny informací, internetu.
Webových prohlížečů je mnoho, některé jsou známější, jiné na druhou stranu o něco méně.
ikony webových prohlížečů
Jedním z těch nejznámějších je bezesporu internetový prohlížeč od firmy Google, který svou rychlostí a inovacemi zachvátil svět. Jeho uživatelské prostředí je velice přívětivé a čas od času, nám, změnou svého vzhledu připomene nějaké ty historické události, výročí, nebo narozeni slavných osobností. Není tedy divu, že se jedná o nejpoužívanější prohlížeč vůbec. Na druhém místě je browser s názvem Safari, který oplývá takřka stejnými vlastnostmi jako Google chrome. Dalšími, které patří mezi ty známějšími je například webový prohlížeč Internet Explorer, s tím setká prakticky každý, kdo zrovna zapnul svůj úplně nový počítač a chce se dostat k internetu. Ten ale nepatří mezi nejoblíbenější, kvůli své zaostávající rychlosti. Pokud jste si právě zakoupili, zařízení s operačním systémem Windows 10, nepřivítá vás známí Internet Explorer, ale webový prohlížeč Microsoft Edge.
prostředí prohlížeče Google chrome
Mezi další používané webové prohlížeče patří například Mozilla Firefox nebo Opera. Tyto prohlížeče nám ale poskytují mnohem více funkcí než pouze vyhledávání informací, například nám je umožňují seřadit a uložit do skupin a podskupin, kde si je můžeme následně kdykoli znovu otevřít. Také nám mimo jiné umožnují prohlížet svět internetu v co nejvyšším bezpečí nebo nám poskytují dostatečně chránění prostor cloud, kam si můžeme bez problémů ukládat své soubory a během chvíle je sdílet s ostatními. internetových prohlížečů je dost, a nemají omezený počet uživatelů, je tedy jen na nás kolik jich budeme na svém zařízení mít a používat.