Co jsou to offshore společnosti a jak fungují?

Pakliže hledáte způsoby, jak minimalizovat daňové náklady, dost možná už jste narazili na tzv. offshore společnosti, třebaže dosud nevíte, jak přesně fungují. A právě jim je věnován tento článek. Společně se tak podíváme na to, co to vlastně offshore společnosti jsou, a jaké nabízejí výhody.
Zakládání a využívání takových firem je pak zcela legální a může se tak stát naprosto ideální cestou pro Vaše podnikání.

Co jsou to offshore společnosti?

To samotné slovo offshore můžeme chápat jako označení pro společnost, která se nachází na cizím, vzdáleném území, třebaže přesný český ekvivalent bychom nacházeli těžko. Jestliže to však trochu zjednodušíme, jedná se o společnosti, které jsou založeny a registrovány v zemi s mj. výhodným daňovým režimem, kde mají rovněž také své sídlo.
Obecně se pro takové společnosti vžilo také označení, že se nacházejí v tzv. „daňovém ráji.“ Typické jsou také tím, že podnikatelská aktivita probíhá mimo území, kde jsou inkorporovány.

Obrázek1

Takových zemí, kde je výhodné offshore společnost založit, existuje hned několik. Velice oblíbené místo jsou pak především exotické Seychely, které se nachází na stejnojmenném souostroví v Indickém oceánu, ale podobný výhodný daňový režim nabízí třeba i Estonsko, nebo další pro nás exotické země jako Martinik, či Belize.
Ty najdeme naopak v Karibském moři, potažmo ve Střední Americe. Založení offshore společnosti je pak výhodné třeba i pro Kypr, Velkou Británii, nebo třeba Hong Kong.
Důležité je, že země, ve které je offshorová firma registrována, přivádí na své území mezinárodní kapitál, načež jako protislužbu nabízí takovým společnostem zvýhodněný daňový režim a četné právní jistoty.
Nutno podotknout, že každá destinace má svůj vlastní specifický způsob zdanění příjmů společnosti a dividend, nicméně obecně platí, že zdanění je podstatně nižší, než v České republice, což je pro tuzemské společnosti velice zajímavé.

Výhody offshore společnosti

Založení offshore společnosti přináší celou řadu výhod, přičemž nejdůležitější z nich jsou následující uvedené. Jsou to optimalizace daňových nákladů, anonymita korporátní struktury, ochrana majetku, a zvýšení image Vaší společnosti.
Optimalizací daňových nákladů máme na mysli fakt, že využitím offshore společnosti můžete velice výrazně ušetřit na daních, přičemž v rámci některých jurisdikcí je dokonce možné se dostat až na úroveň takřka nulového daňového zatížení. Dalším benefitem je také anonymita, tudíž naprosté soukromí v otázkách vlastnictví.

Obrázek2

S tím se pojí také ochrana majetku, ať už movitého, nebo nemovitého, který můžete prostřednictvím offshore společnosti vlastnit. Offshore společnost se poté vyplatí i v případě, pokud obchodujete s mezinárodními obchodními partnery.

Kde je možné offshore společnost založit?

Jak již bylo řečeno výše, existuje vícero různých destinací, kde je možné offshore společnost založit. Tou tradičně nejoblíbenější jsou Seychely. Už proto, že zde není potřeba žádné zbytečné administrativy a společnost se tak dá zřídit klidně i v rámci jediného dne.
Podobné je to i v Estonsku. To nabízí rovněž poměrně nízkou nutnost byrokracie, ale hlavně umožňuje i elektronickou komunikaci s úřady, což samozřejmě celý proces zjednodušuje. Estonsko má mimo to také uzavřeno velké množství smluv o zamezení dvojího zdanění. Dokonce nabízí 0 % DPPO, pakliže použijete Váš zisk za účelem rozvoje společnosti.

Cena offshore společnosti

Pokud se ptáte na ceny offshore společností, ty se samozřejmě liší, a to na základě konkrétní destinace, kterou si vyberete. V případě Seychel se bavíme o částce kolem 750 euro, v případě Estonska se pak jedná o částku o 200 euro vyšší, a pořízení offshore společnosti na území Martiniku Vás vyjde na 980 euro.
Založení offshore společnosti je velice jednoduché a rychlé, nicméně může být i rychlejší, pakliže využijete možnosti zakoupení tzv. offshore ready made společnosti. To jsou takové společnosti, které jsou již předzaložené a čekají jen na nového vlastníka.
Tyto společnosti samozřejmě nemají žádnou podnikatelskou historii, zato ale splňují všechny náležitosti, které jsou potřeba na počátku podnikání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup