Stavění zbouraného snu

A tak člověk jen lituje toho, či onoho, a střídavě se vztekem a smíchem očekává něco, co asi nikdy nepřijde. A při tom jsou to jen peníze. Nic jiného.

Človíček oběhne všechny kamarády, všechny příbuzné a zjistí, že kromě ostudy má na tři piva a jeden rum. To je vše. Tím ovšem uspokojí momentální náladu, ale dál nic.

Druhý týden človíček zkouší půjčit peníze od zaměstnavatele, z banky a stále nic. Zaměstnavatel jednoznačně odmítl, banka chtěla spoustu a spoustu lejster a když je nakonec dostala, půjčit odmítla. Prý má človíček záznam v registru. Někdy něco někde nezaplatil, banka neví, co ani ji to nezajímá, a tím pádem je človíček podvodníkem a jako takový se ona, banka, diví, že se on, človíček, vůbec odvážil dovnitř vstoupit.

bankovky

On netuší, co to nějaké registry jsou, a co někde neplatil, protože o tom nemá ani tušení. Složitým pátráním zjistí, že kdysi se omeškal s jednou platbou vůči věřiteli a ten jej nechal do rejstříku zapsat. Človíček zjistí, že se z toho nedostane sám a a už vůbec ne nějak rychle, takže vidina opětovné žádosti v jiné bance je opět hodně daleko. Registry totiž zkoumají všechny banky a většinou pak z toho vyvodí již výše popsaný závěr. Tím to tedy končí a padá, domnívá se človíček a na všechno kašle. Jenže to dělá chybu, protože řešení tu je a je velmi a velmi snadné.

Existuje totiž něco jako nebankovní hypotéka bez registru. Tuto věcičku má v práci společnost, která může peníze půjčit i přes nějaký hloupý registr, který sice zkoumá, ale nebere v potaz. Protože tato instituce si to zařídí jinak.

hromádka bankovek

Takže ten, kdo chce této půjčky využít, musí sám začít. Z firmy za ním nepřijdou, protože nemají o jeho situaci tušení. Musí on sám. A když si předem zjistil, co a jak, třeba jen tím, že zde v článku klikl na modrý text o něco výše, může mít peníze do večera na účtu. Takže, klikněte…