Má smysl platit za hosting a doménu?

Pokud chcete veřejně vystupovat na internetu a propagovat svou tvorbu, zcela jistě se neobejdete bez vlastní webové stránky. Na tento web můžete vkládat prakticky cokoliv, co vás napadne. Ať už se jedná o vaše osobní portfolio, blog nebo základní informace o vaší maličkosti, možnosti vlastnění osobní stránky jsou neomezené. Jste-li vlivný člověk a víte, jak to chodí ve světě marketingu, za pomoci tohoto kousku místa v internetovém světě můžete i snadno vydělávat slušné peníze.
skript webové stránky
Otázka je, zda-li se vyplatí finančně investovat do takovéto věci. Na internetu existuje mnoho služeb, kam můžete psát své příspěvky zcela zdarma. Nicméně v dnešním světě se musí platit za všechno. Náhradou finanční injekce jsou reklamy, kterou na váš web vkládají poskytovatelé dané služby. Je samozřejmé, že ačkoliv byste se zde blogovali a neutratili ani korunu, váš poskytovatel musí odněkud brát peníze, aby mohl udržovat tento server. Reklamy jsou v tomto případě ideálním zprostředkovatelem měny, která udržuje onen server naživu.
vektorově znázorněné domény

Jestli plánujete stvořit webovou stránku, co bude primárně určena k prezentaci vašich služeb a děl, bezplatná alternativa platformy nebude to pravé ořechové. Kromě obtěžujících reklam bude také vaše www adresa obsahovat název hostingu, tedy se z ní stane doména 2. řádu.
Mít za vlastní adresou ještě název služby nejenže vypadá dosti neprofesionálně, ale v očích vašich potencionálních návštěvníků také ne příliš přívětivě. Nemluvě o tom, že to špatně pamatuje.
Mít doménu 2. řádu se vyplatí jen v případě, že si chcete založit blog, kam budete psát osobní články, co se do profesního světa vůbec nehodí. Jedná se například o úvahy, deníky nebo náhodné myšlenky.
redakční systém Wodpress
Ať už se rozhodnete jakkoliv, pamatujte na to, že si na internetu vytváříte vlastní značku. Adresa, kterou si zvolíte a zaregistrujete vás bude prezentovat celé měsíce a roky. Ano, nic vám nebrání v tom přestěhovat váš obsah ke konkurenci – placené nebo neplacené, ale mějte na paměti zachování nebo lehké pozměnění vaší adresy. Jestli se přemístíte někam jinam, a vytvoříte si zcela nový a unikátní pseudonym, v budování značky budete muset začít zase od začátku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup