Kdy se vyplatí elektroskútr?


Sháníte dopravní prostředek, který budete moci využít na cestování po městě, ale i na výlety do přírody? Zamyslete se nad elektroskútrem. Elektroskútr je levná, ekologická varianta, ideální i proto, kteří nemají řidičský průkaz. Skútr navíc zaparkujete kdekoliv a dostanete se s ním i tam, kam auto nevjede. Vhodné jsou zejména na popojíždění po městě nebo na krátké výlety.

Ekologická a levná varianta dopravy

Elektroskútr osloví všechny ty, kteří hledají dopravní prostředek, který bude mít výdrž, ale zároveň bude ekologičtější než auta. Elektrický skútr neprodukuje žádné emise a jeho dobytí je jednoduché a lze k němu použít jakoukoliv běžnou elektrickou zásuvku, takže se nemusíte obávat, že zůstanete někde daleko bez pohonu.

Obrázek7

Náklady na provoz jsou navíc více než 10X nižší než u běžného skútru, oproti automobilu se využívání elektrického skútru vyplatí ještě mnohem více.

Na elektroskútr i bez řidičského průkazu

Další nespornou výhodou elektroskútrů je, že na nich bez problému můžete jezdit i bez řidičského průkazu. Stačí si jen vybrat vhodný model. Možné je to z toho důvodu, že elektroskútry bez řidičského průkazu mají obvykle výkon do 250 W a jezdí maximální rychlostí 25 kilometrů v hodině, a tak se na ně nemusí bát nasednout i ti bez zkušeností.

Díky těmto vlastnostem se řadí tyto typy skútrů mezi elektrokola, přestože jinak mají stejné vlastnosti jako ostatní elektrické skútry. Pro ty, kteří nevlastní řidičský průkaz jsou vhodné například skútry typů Babeta, Fichtl nebo Moped. Výkonnější skútry již vyžadují řidičský průkaz na motorku či auto, ale zase poskytují vyšší výkon a obvykle i delší dojezd.

Jednoduché ovládání i údržba

U elektrických skútrů se nemusíte obávat složitého řízení a údržby. Jízda na skútru je z velké části intuitivní, a přestože je dobré znát základní pravidla provozu, jezdit na nich může v podstatě každý. Údržba je také velmi snadná, nutná je pouze servisní prohlídka jednou do roka, jinak se nemusíte o nic starat a jen si zkrátka užívat jízdu.

Elektrické skútry také není nutné nikde registrovat, ubude vám tak spousta papírování a starostí, které byste mohli mít s běžným skútrem.

Obrázek8

Další vlastnosti elektrických skútrů

Elektrické skútry mají obvykle nižší nosnost než běžné skútry a jsou tak vhodné spíše pro jednu osobu. Záleží ale na nosnosti konkrétního skútr a dají se sehnat i takové, které bez problému uvezou dvě osoby.

Pod sedadlem má navíc elektroskútr základní úložný prostor, kam se vejde například malý batoh nebo helma, je možné k němu i přikoupit přídavné úložné prostory. U elektroskútrů je lepší počítat s o něco kratším dojezdem než u běžných benzinových skútrů, ale přesto se na nich dostanete až 120 km daleko od místa výjezdu, záleží na terénu a konkrétní typu skútru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup