Jak zvládnou maturitu levou zadní?

Není to tak dlouho, kdy jste si jako prváci zvykali na nové prostředí na střední škole. Sotva jste se zabydleli, končili jste třetí a před vámi čekal už jen ten poslední konečný ročník. Je to ten, který uteče ze všech ročníků nejrychleji. Většina maturantů si slibuje, že od září se začne poctivě a průběžně učit. Opak je ale častokrát pravdou. Co si budeme povídat, není jednoduché unést nátlak všech profesorů, kteří se vám snaží vtloukat do hlavy jak moc je vše důležité. Postupně mezi studenty začne propukat panika, která se šíří jako lavina. Přečtěte si, jak tomuto kolektivnímu stresu nepodlehnout a osvojte si triky, se kterými maturitu hravě zvládnete.


1)     Soustřeďte se výhradně na maturitní předměty

Všichni víme, že na maturitní předměty je dobré se soustředit již od prvního ročníku. Je proto dobré vědět z čeho budete chtít, popřípadě budete muset maturovat a těmto předmětům se věnovat. Učit se na všechna ústní zkoušení i průběžná písemná opakování. Pokud vše pochopíte od základu, není možné, abyste u maturity neuspěli. Uvidíte, že se vám vaše píle po celou dobu studia při maturitní zkoušce vyplatí.


2)     Nenechávejte přípravu na svatý týden

Všichni známe ty vtipné historky známých a starších spolužáků, kteří tvrdí, že se stačí začít učit až o „svaťáku“. Takové historky jsou však často zkreslené a přibarvené pro efekt. Rozhodně se těmito radami neřiďte, nemuselo by se vám to vyplatit. Může se stát, že si totiž nezopakujete všechna témata a ty, na která dojde řeč u maturitní zkoušky, mohou být právě mezi nimi. Při takto důležité zkoušce se zajisté nevyplatí riskovat. Proto důkladnou a včasnou přípravu nepodceňujte.


3)     Stanovte si jasný cíl

Ve chvíli, kdy začnete s intenzivním učením otázky po otázce, stanovte si dopředu, jaké množství ten den pročtete a naučíte se. To vás motivuje k tomu, abyste limit splnili. Pokud minimální množství dodržíte, popřípadě překročíte, budete mít radost sami ze sebe a uklidní vás pocit, že už něco umíte. To je nesmírně důležité, neboť si po celou dobu přípravy i v samotný den D musíte věřit.


4)     Poslední 3 dny před zkouškou už jen opakujte

Snažte se učit tak, abyste 2 až 3 dny před maturitou již pouze opakovali. Den před samotnou zkouškou se už nic neučte. To, co jste se naučili, už nezapomenete a nic nového se už nenaučíte. Při samotné maturitní zkoušce se nebojte improvizovat a věřte, že i ti nejhorší učitelé vám budou nápomocní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup