Jak velká by vlastně měla být měsíční splátka?

No měsíční splátky https://nebankovnihypoteky.net/mesicni-splatka/ jsou pěkně obtížní malí ďáblové, se kterými je nutné počítat, pokud si kdy budeme chtít půjčit. Ovšem málokdo si dokáže představit, jak moc si takoví ďáblové dokáží udělat pohodlí v našich peněženkách a jak moc nám může tato peněženka ztěžknout. Někdy je těžké představit si věci, které jsou běžné pro každého člověka, natož pak mít takovou představivost na to, abyste si dokázali představit, jak moc velké břímě to vlastně je.
žlutý symbol eura na modrém podkladu
Nyní se tedy podíváme na celkové měsíční splátky, a jak by měly být vlastně vysoké, ideálně. V realitě to takhle někdy moc nejde. Ale dejme tomu, že si to uvedeme na následujícím příkladu.

Naše mzda čítá = 15 000 čistého.
Platíme náklady na naše žití, tedy ubytování = 5000 Kč.
Potom zaplatíme jídlo a další potřeby, které je třeba kupovat denně = zhruba 3 000 Kč
Potom si odložíme tisícovku na zábavu = 1 000 Kč
A ještě pár stovek na příležitostné malé nákupy = 500 Kč

kovová mince položená na dřevěném stole

Co nám tedy zůstane = 5 500 Kč.

Výše splátky by teda mohla být v tomto případě maximálně 5 500 korun. Proč? Protože na vše nezbytně nutné jsme si již peníze vyčlenili a tak s těmito „nadbytečnými“ penězi můžeme nakládat tak, jak bychom chtěli. Co by se ale stalo, pokud bychom si peníze nevyčlenili? Tak bychom si řekli, že zvládneme i vyšší splátky. No jo, to bychom se ale poté museli uskromnit, tedy přesáhnout 5 500 korun splátky a ubrat z nějaké částky výše. Tak z jídla a ubytování bychom to raději nebrali, už tak je to blbé. No a zbývá nám ještě zábavu, kterou můžeme omezit na 0 a taky těch pár stovek. Takže kdybychom nejezdili ven, nechodili do restaurací a nějak si nespořili, tak máme krásných 7 000 splátku. Jenže ještě jsme nezapočetli různé dárky a libosti. A tady začíná problém, že ano? Mnohdy je to sice malý problém, který se dá pár let přežít, https://obchod.portal.cz/vychova-a-rodicovstvi/jak-prezit-sikanovani/ zkuste si ale třeba pět let nikam nechodit a spořit. Už jenom představa bolí, no ne?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup