Ženám vstup zakázán

Občas slýchám nějakého muže prohodit, jak že to ty ceny v kadeřnictvích šly nahoru. Klasicky se teď platí kolem 100,- za ostříhání a umytí, pokud má muž krátké vlasy. Obvykle se zdrží pár minut a může odcházet. Ženy si u kadeřnice posedí většinou mnohem déle, s barvením vlasů tak dvě hodiny a stačí si popovídat, vypít kávu a vodu a příjemně si odpočinout. Muž v kadeřnictví je spíše brán jako zpestření, nechodí tam příliš často. Mnoho mužů stříhají jejich partnerky doma, případně se stříhají sami strojkem.

holič

Ale tradice pánských holičství tady kdysi byla a dnes se na ni snaží navazovat nově otevíraná luxusní holičství ve všech větších městech. Má to být místo čistě pro muže, kde jsou muži i holiči a pánové si tam mohou odpočinout, dát si oblíbený drink nebo kávu a popovídat si mezi sebou. Žádná velká Rychlíka, pěkně poctivá péče a práce. Vzhledem k otevírání dalších poboček pod poněkud honosným názvem Barber Shop, se dá říci, že nápad osvěžit starou tradici to byl dobrý a vyplácí se. Ceny jsou samozřejmě trochu jinde, než v běžném kadeřnictví a pánové se musí připravit nato, že si sáhnou do peněženky stejně hluboko, jako dámy. Péče ale bude poskytnuta nejen jejich vlasům, ale také fousům. A vzhledem k momentální módě plnovousů se to mnoha mužům může hodit.

Jaké služby můžete v Barber Shopu očekávat?

·         Střih strojkem
·         Klasické stříhání
·         Úprava obočí
·         Mytí vlasů
·         Napaření a úprava vousů
·         Opálení chloupků na uších
·         Masáž hlavy
·         Holení břitvou
·         Zábal obličeje

holičství

A k tomu nabídku časopisů na čtení, někdy dokonce živou hudbu a podle možností různé alkoholické a nealkoholické nápoje.
Spořivějším mužům to může připadat jako vyhozené peníze, ale kdo se rád nechává hýčkat, ten si tu přijde na své. A taková návštěva jednou za měsíc vás určitě nezruinuje, zato odejdete relaxovaní a odpočatí a hlavně skvěle vypadající.