Zařizování ložnice? Žádný problém!

V ložnici trávíme jednu třetinu našeho života, což rozhodně není málo. Právě v ložnici nabíráme energii na další den a v nepohodlné posteli nebo špatném interiéru to příliš dobře nejde. Ložnice by nám měla v první řadě dopřát dostatek prostoru k relaxaci a odpočinku. Navrhnout jednotlivé kusy do interiéru, tak aby v sobě ladily a vytvářeli příjemné prostředí, tak může být pro mnohé tak trochu oříškem. Pokud i vy tápete, jak vkusně zařídit vaší ložnici, našimi tipy jistě nepohrdnete.

Ložnice jako prostor k odpočinku

velká ložnice

Ložnice mnohdy patří mezi nejmenší místnosti v interiéru. To však neznamená, že nás nepříliš velká dispozice bude limitovat. I z malého prostoru se dají velmi často vytvořit okázalé věci. Zvláště v malých bytech se mnohdy setkáváme se situací, kdy se obývací pokoj večer mění na ložnici manželů. Což rozhodně není to nejlepší řešení, neboť i rodiče potřebují čas od času prostor, kde mohou utéct od každodenních starostí. Rozkládací pohovka tak nabízí řešení lůžka navíc, ale ideálně jen jako přechodné nocoviště pro případné návštěvy. Pokud jste však přeci jenom z nějakého důvodu limitováni prostorem a sedací souprava slouží i jako lůžko. Vybírejte z takových sedacích souprav, které jsou k trvalému spánku uzpůsobené.

minimalistická ložnice

Ložnice by na první pohled měla působit svěžím a minimalistickým dojmem. Většina ložnic si vystačí s kvalitní postelí, nočními stolky a důmyslně zařízenou šatní skříní. Žádný interiér se však neobejde bez dekorací. Do ložnice však volte něco méně okázalého, ideální jsou zarámované obrázky, fotografie, květiny, aromalampy či vonné svíčky.

Dostatek úložného prostoru

Úložného prostoru není nikdy dost! Vestavěné skříně nabízí skvělou alternativu do malých i velkých prostorů. Jsou velmi variabilní a dokáží vyřešit problém s nedostatkem úložného prostoru i v atypických prostorech.