Když podražily džusy

Není to ani tak dávno, co se lidé hořekovali, jak byly drahé vajíčka. A nejen to, hořekovali se také tím, že mléko bylo moc drahé, máslo bylo drasticky drahé a pak všechno bylo najednou ještě dražší. I když se svět kolem nás zdražuje a chleba už nekoupíte za korunu padesát, tak stále nebyla taková krize, že by nám všem sáhli na ovoce. České višně, třešně, meruňky, broskve, švestky nebo jahody, to všechno má nyní cenu zlata. O jablečném moštu či džusu ani nemluvně. A není to jenom samotné ovoce, které podraží, ale také výrobky z nich jako právě výše zmiňované džusy, marmelády, sladkosti, ovocné směsi a další.
rybíz a borůvky 

Špatná úroda a teprve zrající úroda

Minulý rok nás zasáhl tak otřesně, že důsledky pociťujeme ještě dnes. A na novou úrodu je ještě brzy, třešně teprve zrají a jahody dozrávají. Na ovoce si tak musí počkat nejen zákazník v obchodě, ale i samotný podnikatel – zkrátka není z čeho vyrábět. Cena jablek určených do továren se zdražila z koruny na šest korun padesát, což je největší zdražení za posledních několik let. Ceny ovoce a ovocných výrobků tak nepůjdou dolů ani v průběhu tohoto roku, neboť než se zase doplní chybějící zásoby a poptávka, tak to ještě nějaký čas potrvá. Člověk si už takovýmto tempem říká, že by se snad vyplatila investice i do vertikálního zemědělství a podobných nových vymožeností.
ostružiny a maliny 

Skleníky to nezachrání

A čím míň je ovoce, tím více se rojí podobných spekulantů, kteří si ceny ovoce ještě sami vyzdvihávají výš. Ale také se i objevují zloději, kteří se nijak neštítí vkrádat se do skleníků či na pole a krást i to, co sotva dorostlo, což je velký problém hlavně pro ty, kteří dělají v malém, a tak každou škodu pociťují více než velkopodnikatelé.
granátové jablko 

Levné ovoce z dovozu

Stala se tak unikátní situace, kdy exotické ovoce je levnější než to „domácí“, což možná způsobí jistý chvilkový přechod na právě tento produkt.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup