Kde používá LED žárovky Praha

Asi každý z nás chápe, že umělé osvětlení je v dnešní době skutečně nezbytné. Koneckonců se již dávno neřídíme slunečním světlem – a v zimním období, kdy je hodin, kdy Slunce svítí, minimum, by to ani nebylo možné.

Není tedy divu, že máme umělé osvětlení nejen v domovech, ale i prakticky na všech veřejně přístupných zastavěných místech. Výjimkou je volná krajina, a to z dobrých důvodů: jednak tam v noci chodí skutečně málokdo, a za druhé by světlo rušilo divokou zvěř. A řekněme si na rovinu, ono stačí světelné znečištění z našich měst.stylizovaný obrázek žárovky

Výše uvedené však znamená, že osvětlení musí kupovat a udržovat nejen fyzické osoby, ale i například města. Koneckonců například pouliční osvětlení spadá do jejich kompetence, nemluvě o budovách nejrůznějších úřadů.

Ovšem jako vše, i technologie osvětlení se vyvíjí. A tomu se musí přizpůsobit i města. Víte například, kde používá nejmodernější LED žárovky Praha ? Odpověď vás možná překvapí.

Ač se totiž jedná o v dnešní době nejmodernější a nejúčinnější zdroj osvětlení, není ani zdaleka tak rozšířený, jak by se dalo čekat. Na vině je v první řadě jeho cena. Je jasné, že město, které už tak má problém zvládnout svůj rozpočet, nebude utrácet za dražší osvětlení, když to levnější zatím funguje dobře.

I to je důvod, proč například pouliční osvětlení používá starý typ úsporných zářivek – šetří energii a zatím fungují dobře, není tedy třeba je nijak měnit. LED žárovky však najdeme například v některých budovách úřadů. Koneckonců zde je nutné, aby vše vypadalo opravdu reprezentativně, a to se týká i osvětlení. A LED žárovky vynikají především svým jasem a svítivostí.obrázek různobarevných žárovek

Dá se však předpokládat, že se v budoucnu jejich počet rozšíří. A kdo ví, třeba se za pár let dostanou až do pouličního osvětlení, a to nejen v Praze, ale ve všech městech. Uvidíme, co budoucnost přinese.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup