Je krycí plachta na bazén dobrý nápad?

Asi není nikdo, kdo by si v horkém letním dnu rád neskočil do bazénu. Ti, co mají rodinný domek se zahradou, jsou v tuto dobu považováni za šťastné, neboť obvykle mají vlastní osobní, což je něco, co lidé, bydlící v paneláku, nemají.

Ovšem k tomu, abychom jej mohli využít, je třeba, aby tam byla čistá voda. A jedním ze způsobů, jak ji chráníme před špínou, je i krycí plachta na bazén. Její princip je jednoduchý – jedná se o nepromokavou plachtu, obvykle silnější, černě či modře zbarvenou plastovou fólii, které se přehodí přes bazén.

bazen2

Zde je nutné říci, proč byl zvolen právě tento materiál. V tomto případě se jedná o kombinaci ceny a vlastností. Tou hlavní je pak nepromokavost. Proč je tak důležitá? Koneckonců v bazénu je taky voda, tak proč vadí, že tam napadá i ta dešťová?

Popravdě řečeno, důvody tu jsou. V první řadě je zde fakt, že dešťovka rozhodně není stoprocentně čistá voda. Obsahuje částečky, které nabrala při průchodu atmosférou a také její pH je odlišné od toho, co bychom si představovali. Ač se totiž situace od devadesátých let značně zlepšila, přeci jen kyselé deště jsou stále realitou, se kterou je třeba počítat.

bazen5

Celkově vzato tedy může (pokud spadne větší množství najednou, například při přívalových lijácích) změnit pH vody ve vašem bazénu a vytvořit vhodné prostředí pro růst řas a sinic. Dále s sebou přináší nejrůznější mikroorganismy, které zachytila, jako je pyl či drobný hmyz.

Dále je také nutné, aby byla neprodyšná. To je samozřejmý požadavek, koneckonců jejím hlavním úkolem je hlídat, aby nic nespadlo do vody nebo tam něco nepřinesl vítr, případně aby zvířata, která v horkém létě hledají vodu, jako jsou třeba myši nebo hmyz, si nespletli váš bazén s občerstvovací stanicí.

Nevýhodou však je, že pokud ji budete používat celoročně, hrozí, že se vám pod ní bude v létě kazit voda. Přesto je to dobrý a užitečný pomocník, který vám ušetří mnoho hodin úklidu.